Raf Dükkanı

Çıkma Raf Sistemleri

27
Mar

RAFLAR VE KULLANIM ALANLARI

Ticaretle uğraşan iş kollarında ürün stoku oluşturmak ve ürünlerini satış noktalarında etkili biçimde sergilemek oldukça büyük önem taşımaktadır. Bu nedenle birçok iş kolunda depolama ve ürün sergileme için raf sistemleri kullanılmaktadır. Teknolojiden gıdaya, mobilyadan giyime kadar çok sayıda sektör söz konusu raflara ihtiyaç duymaktadır. Özellikle ekonomik olması bakımından ikinci el raf sistemleri son derece avantajlıdır ve daha çok ihtiyaç duyulmaktadır. Çünkü stok oluşturmak için bir depoya sahip olmak gerekir. Bu depolarda ürünleri en iyi koşullarda ve en düzenli şekilde istifleyebilmek içinde raf sistemleri önemli bir rol oynar. Raflar sayesinde düzenli bir şekilde ve küçük depolarda dahi kapasitesinin üzerinde ürünü stoklamak mümkündür.raflar ve kullanımları, rafların kullanım şekilleri, raflar niçin kullanılır

Birçok iş kolunda etkin biçimde kullanılan bu rafları, yeni iş açacak olan ya da yeni bir depo kuran kişilerin ikinci el bulma fırsatı vardır. İkinci el raf sistemleri sıfır ürünlere oranla çok daha ucuz ve aynı işi gören yapıdadır. Bu nedenle sıklıkla tercih edilmektedir. İster çok geniş alana sahip bir deponuz olsun ister küçük bir alan olsun bu raflar ile maksimum düzeyde ürün oldukça kolay saklanabilir. Aynı zamanda bu raflar ağır yük, hafif yük gibi farklı seçeneklere de sahiptir. Yani ihtiyaca göre çeşitli raf sistemleri bulunmaktadır. Ağır ve büyük boyutlu ürünlerin üst üste istiflenerek alandan kazanılması içinde genellikle paletli depo rafları kullanılır. Bu sistemler ile ağır ürünler forklift gibi araçlarla kolaylıkla raflardan indirilebilir ya da rafa yerleştirilebilir.

Bir önceki yazımız olan İkinci El Raflarla Bulunduğunuz Yeri Değiştirin başlıklı makalemizde ikinci el raf, ikinci el raf alım satımı ve ikinci el raf kullanımı hakkında bilgiler verilmektedir.