Raf Dükkanı

Çıkma Raf Sistemleri

Depolarda, mağazalarda ve pek çok daha farklı alanlarda kullanılan raflar, farklı teknik özelliklere, malzeme özelliklerine ve kullanım şekillerine sahip olmaktadır. Genel olarak göz önünde bulunan çeşitler arasında, ahşap ve metal olarak sınıflandırma yapmak mümkün olurken, metal rafların yanı sıra içeriğinde yer alan alüminyum, alüminyum alaşımlı, çelik, galvanizli çelik gibi çeşitleri de bulunmaktadır. Elbette ki kullanım amacı, kullanma kapasitesi, taşıma kapasitesi ve değiştirilebilir özellikleri ile amaca uygun bir seçim yapılması gerekmektedir. Bu konumuzda depolar ve mağazalar için tercih edilen 2.el raf hakkında bilgiler vererek sizlere yardımcı olacağız.ikinci el raf modelleri, depo rafları, mağaza rafları

Depo metal ağırlık rafları

Depolarda genel olarak malzemelerin istiflenmesi, düzenlenmesi, bir arada tutulması ve bir depo düzeni oluşturmak üzere her malzemenin bir gruba ayrılması gerekmektedir. Elbette ki bu konuda bazı ihtiyaçlar göz önüne gelirken, aralıkları ve büyüklükleri, delikli profiller ile birlikte ayarlanabilen bazı raf sistemleri geliştirilmiş olurken, bu ihtiyaçlara ise 2.el raf kapsamında ulaşmak mümkündür.

Taşıma kapasiteleri, kullanılan malzemelere ve tasarımına göre değişiklik gösterirken, yükseklik 200 cm, uzunluk 200 cm ve genişlikte 30 cm olarak tercih edilen bir çelik raf için taşıma kapasitesi yaklaşık olarak 60 kg belirlenebilir. Bu raf modeli 10 aralığa sahip olurken, küçük bir depo alanı oluşturmak için yeterli olabilir. Fakat palet rafları ve daha devasa boyutlara sahip olan 2.el raf seçimlerinizde elbette ki daha dikkati olmanız ve malzemelerine göz atmanız tavsiye edilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Depo Rafları Sayesinde Depolar Daha Düzenli başlıklı makalemizde depo raf sistemleri, depo raflarının kullanımı ve ikinci el depo raf sistemleri hakkında bilgiler verilmektedir.