Raf Dükkanı

Çıkma Raf Sistemleri

Hayatın her alanında karşımıza çıkabilen raf sistemleri ile bazen bir markette bazense bir mağaza da, kimi zaman bir hırdavatçıda kimi zaman da bir depoda karşılaşmak mümkün. Özellikle depo raflarının kullanım alanı oldukça geniş kapsamlı bir durum içermektedir. Çünkü muhafaza edilmesi gereken ürünlerin boyutuna, özelliğine, niteline, ağırlığına kadar birçok farklı unsur göz önünde bulundurularak belirlenmesi gerekir. Örneğin ağırlığı fazla olan ve boyutça büyük bir ürünün raf sistemi ile depolanması için, ağır yüklere dayanaklı ve ölçüleri uygun bir raf kullanılmalıdır. Bu raflar zaten çok dayanıklı olan çelik gibi maddelerden üretildiği içinde oldukça uzun yıllar kullanım imkanı sağlamaktadır. Bu nedenle ikinci el raf sistemleri son derece rağbet görmektedir.depo raflarının kullanımı, ikinci el depo raf sistemleri, depo raf sistemleri

İkinci el bir raf sistemi hem maddi açıdan avantaj sağlarken hem de sıfır bir üründen işlevsellik olarak herhangi bir farkı bulunmamaktadır. Ayrıca depolarda kullanılan bu raflar sayesinde daha az alanda daha fazla ürün istiflenebildiği gibi, bu ürünler çeşitli kategoriler halinde dizilerek kolaylıkla bulunabilir hale de gelebilir. Depolarda kullanılan raf sistemleri için bir önemli konuda, ağır ve büyük boyutlu ürünlerin kolaylıkla raflara dizilebilmesidir. Bu noktada ise paletli depo ikinci el raf sistemleri  ile sorununuza çare bulabilirsiniz. Bu raf sistemleri ile paletlerle yapılan depolama, forklift kullanarak ağır ve büyük boyutlu ürünleri istifleme kolaylığı sağlar. Her türden raf sisteminin ikinci ellerini de bulmakta oldukça kolaydır.

Bir önceki yazımız olan Doğru Şekilde Çalışma İçin Önemli Faktörler başlıklı makalemizde 2.el raf kullanımı, ikinci el raf kullanımı ve raf kullanımının önemi hakkında bilgiler verilmektedir.