Raf Dükkanı

Çıkma Raf Sistemleri

Depolama işlemleri sürekli olarak ihtiyacın en doğru şekilde karşılanması gereken işlemlerin başında gelmektedir. Özellikle gıda sanayi ve kimya sanayi gibi ufak bir depolama hatasında bozulma riski yüksek olan yada çevreye zararlı sıvıların akabileceği çalışma alanlarında aşırı dikkat isteyen bir işlemdir. Varlığını sürdüren her firma sürekli olarak depo rafları yenilemek zorunda değildir. Ancak büyük değişimlere gitmek isteyip de maddi imkanlarının büyük çoğunluğunu sermayeye ayıran kişi yada kurumlar, depo rafları ikinci el olarak satın almayı tercih edebilirler. Peki ikinci el depo rafları fiyat olarak avantaj sağlar mı? Bu sorunun cevabı kesinlikle evet. Çünkü her ne olursa olsun aynı ürünün sıfır olan modelinden daha ucuz olmak zorunluluğu vardır. O depo rafı ikinci ele düşmüş ve kullanılmıştır.

Depo rafları ikinci el fiyatları, Depo rafları ikinci el, Depo rafları

Bu konu fiyat aralığı olarak net bir fiyatın verilmesi mümkün olmayan bir konudur. Çünkü satın alınmak istenen depo rafının boyutu, malzeme kalitesi, ne kadar süre kullanıldığı gibi fiyatlandırmayı değiştirebilecek bir sürü sebep vardır. Fakat depo rafları ikinci el olarak genellikle 300 TL ile 4.000 TL arasında olan fiyat farklılıklarını olduğu bir üründür. Depo rafları satın almak isteyen kişiler kendi iş güçlerine ve maddi imkanlarının yeterliliğine göre bir satın alım yaparlarsa çok daha sağlıklı bir işlem yapmış olurlar. Özellikle yakın çevrelerinden satın almaları çok daha sağlıklı olabilir.

Bir önceki yazımız olan Çıkma raf hurdası alımı başlıklı makalemizde çıkma raf hurdası alımı, Çıkma raf sistemleri ve raf hurdası hakkında bilgiler verilmektedir.